טוב, אז כאן אנו מגיעים ללב של כל העניין.

אחרי שיחות ופגישות עם לקוחות ומתעניינים ובכלל עם אנשים, זיהיתי שיש כאן נקודת תורפה, ומעין סוג של חסימה ובורות סביב נושא הקמת אתר חדש. כולי תקווה שאחרי מה שתקראו כאן, זה יעשה לכם סדר וגם יפיג כל מיני חששות ובלבולים שאולי קיימים כרגע.

התשובה הקצרה והישירה לשאלה מה נדרש להקמת אתר חדש:
1) דומיין 2) אחסון 3) מסד נתונים 4) תוכנת וורדפרס 5) תבנית וורדפרס מתאימה (THEME)

אז שוב, בשם הפשטות וחידוד ההבנה, בוא נגדיר רגע מה זה בכלל אתר אינטרנט…

רשת האינטרנט בצורה מאד ציורית, זו פשוט ערימה ענקית של מחשבים שמפוזרים ברחבי העולם ומחוברים ביניהם ברשתות תקשורת וכבלים שונים.
מה אנחנו רגילים שיש לנו על המחשב שלנו?
נכון, קבצים. אנו יודעים ומכירים סוגי קבצים שונים שיש לנו במחשב: מסמכים, תמונות, קבצי מוסיקה, סרטים ועוד ועוד.

וגם אתר אינטרנט, זה שם מפוצץ לערימה של תוכנות וקבצים מסוגים מסויימים שנמצאים במחשב כלשהו,שבעזרתם אנו יכולים לעשות כל מיני פעולות כגון: שיתוף מידע, שיתוף קבצים, הצגת מידעים שונים, ביצוע קניות, העלאה והורדה של נתונים ועוד ועוד.

אז אם אתר אינטרנט זה בסך הכל ערימה של קבצים מסוגים שונים שיושבים בתוך מחשב מסויים, אז מה בעצם נדרש מאיתנו כדי להקים אתר כזה?

הדרך הכי פשוטה להבין את זה, זה לחשוב על בנייה של בית חדש:
מגרש-
אנו צריכים מגרש=קרקע כדי לבנות עליו בית.
ברגע שרכשנו קרקע, אז קיבלנו גם את הכתובת של הבית שלנו:
רחוב-מס' בית-יישוב-מדינה וכד'.

בית-
על המגרש שרכשנו אנו בונים בית.
חדרים-
מחלקים אותו לחדרים שונים.

רהיטים וציוד-
בסיום בניית הבית, נצייד את החדרים בפריטים שונים, ולשם כך גם נשתמש ברהיטים ובאמצעי אחסון שונים: ארונות, מדפים, מגירות וכד'

איך זה קשור לאתר שלנו: זה ממש דומה!

שרת אחסון (HOST) – (זה כמו מגרש או קרקע לבנייה) זה המחשב שעליו נאחסן את הקבצים והתוכנות לבניית האתר ובהמשך את התכולה של האתר (מסמכים, קבצים שונים וכד'). יש חברות שמאפשרות לנו לרכוש שטח אחסון מוגבל עם אפשרות להקמת אתר אחד בלבד (כמו לקנות מגרש קטן של חצי דונם ולבנות בית אחד) ויש חברות שמאפשרות גם רכישה של שטח אחסון בלתי מוגבל, בו נוכל להקים כמה אתרים שרק נרצה ללא הגבלה !
(כמו לרכוש חווה של 1000 דונם ולבנות כמה בתים שרק נרצה).

דומיין (כתובות האתר)כשכותבים במחשב משהו כמו:
http://www.site-name.com = זו הכתובת שצריך לכתוב באינטרנט כדי להגיע אל האתר שלנו- זו המקבילה של הכתובות הפיזית של המגרש שרכשנו,
(קצת שונה בין בית לאתר אינטרנט אבל אותו עיקרון).

תוכנת בניית האתר -WORDPRESS – (זה הבית שלנו = היסודות והקירות והשלד של הבית שלנו ללא התכולה שבתוכו) –  בלי השלד והקירות לא נוכל לגור בבית ובחדרים. בלי התוכנה הזו, לא נוכל להקים את האתר.

מסד נתונים -DATA BASE – תוכנת עזר מיוחדת עם קבצי אחסון מיוחדים שבתוכה מתקינים מאוחסנים כל הקבצים של תוכנת הוורדפרס. הוורדפרס בנוי לעבור התקנה בתוך מסד הנתונים – אם לא ניצור מסד נתונים לפני התקנת הוורדפרס, לא נוכל להקים את האתר – זו המקבילה של החלוקה לחדרים והתקנת הרהיטים ואמצעי האחסון שיש לנו בחדרים.
א
ם יש לנו בית אבל אין בו חלוקה לחדרים ובחדרים אין אמצעי אחסון, לא נוכל לגור שם וגם לא לשים את כל הציוד שלנו:בגדים, ספרים, חפצים וכד'.

קבצי האתר שלנו – תבנית גרפית של האתר, תמונות,מלל וכד'- זו המקבילה של הרהיטים והחפצים שיש לנו בכל חדר בבית. זה הדבר האחרון שמכניסים לתוך הבית אחרי שכל התשתיות האחרות כבר מוכנות:מגרש-בית-חדרים-רהיטים וכד'

אז מה השלב הבא?
אם ברצונכם ללמוד שלב אחר שלב כיצד מבצעים במסודר את כל השלבים אחד אחרי השני, החל מרכישת אחסון ודומיין דרך התקנת תוכנת הוורדפרס והקמת האתר, מקום טוב להתחיל בו הוא להתחיל ו-"לחרוש" את האתר הזה. האתר מתעדכן ומשתדרג ומתווספים אליו תכנים חדשים והרבה תובנות וטיפים.
כמובן שאתם מוזמנים ליצור קשר וקיימת גם אפשרות להיעזר בשרותים שונים שאני נותן כולל בניית אתרים, ייעוץ, הדרכות אישיות ועוד.
אני לשרותכם! 

בהצלחה
רן


תגובות

מה צריך בשביל האתר? — 2 תגובות

 1. ישר כח על האתר שלך, לא מצליחה להכנס לקישור
  נאוה

  • ראשית תודה, מקווה לעזור לאנשים עם המתנה הזו
   של הוורדפרס.

   שנית, נכנסתי לפני דקה לקישור והוא עבד:
   https://enjoytheway.com/easy/background

   אנא נסי את הדברים הבאים:
   1) לנסות לעבור לעמוד אחר ואז להכנס שוב לקישור.
   2) לבדוק עם דפדפן אחר אם יש לך.
   3) לנקות היסטוריה\ cookies וכד' ואז לנסות שוב.
   בהצלחה
   רן